Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejski Dom Kultury w Lubaniu Miejski Dom Kultury w Lubaniu

LAWA 2017 - zapowiedź

Utworzono dnia 19.04.2017

Gorąca lubańska Lawa od lat dostarcza wielu emocji, nie tylko muzycznych. Znamy już pierwsze szczegóły tegorocznego programu. Pierwsza ważna informacja - lubańska impreza w tym roku odbędzie się w całości na amfiteatrze i parku na Kamiennej Górze. Jak zapowiada Miejski Dom Kultury w Lubaniu, dwa pierwsze dni Lawy 2017 to bogaty program estradowy wypełniony wybuchową mieszanką muzyczną dla każdej grupy wiekowej. W amfiteatrze na Kamiennej Górze będzie można posłuchać i zobaczyć super gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które posiadają już bogaty dorobek artystyczny oraz zespoły u progu kariery. Zagrają między innymi:

- zespół KOMBII z charyzmatycznym Grzegorzem Skawińskim, który bawi publiczność nieśmiertelnymi przebojami od 40 lat. "Linia życia", "Hotel twoich snów", "Nasze randez-vous", "Kochać cię za późno", „Słodkiego miłego życia”, "Nie ma zysku", "Black and white" to tytuły, których słuchają kolejne pokolenia.      

- Adam Stachowiak - chłopak, który doprowadził do łez trenerów i publiczność programu The Voice of Poland w czasie swojego przesłuchania, a właściwie już po nim. Trenerzy poprosili Adama o zagranie własnego utworu już po tym jak dostał się do programu. Usiadł do fortepianu i zaśpiewał o swojej nieżyjącej mamie... reszta to już historia programu. Przesłuchania w ciemno Adama Stachowiaka w The Voice of Poland nie da się zapomnieć. Piosenka Mamo Adama Stachowiaka stała się najpopularniejszym nagraniem na YouTube.

- zespół HARLEM – polski zespół rockowy o oryginalnym brzmieniu i zawodowym podejściu do tego co robią. Harlem istnieje na rynku muzycznym ponad 30 lat, wydał sześć albumów: Lustra, Bezsenne noce, Amulet, TEN Harlem, Niebo nade mną i Przebudzenie. Muzycy występowali na największych polskich scenach m.in. w Operze Leśnej w Sopocie, na Przystanku Woodstock w Żarach, Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 

- GOOSEBUMPS - sześciu energetycznych i bardzo zdolnych facetów. Każdy z nich to niewątpliwie nietuzinkowe postacie, które na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Muzyka, którą tworzą to przekrój repertuaru Pop, Electronic, Hip-Hop oraz R&B. Zespół zadebiutował na rynku muzycznym w październiku 2015 roku przedstawiając własną wersję utworu Sama Smitha "Writings On The Wall, która promowała kolejną odsłonę filmu z serii James Bond. Wersja zespołu otrzymała mnóstwo bardzo pozytywnych komentarzy także za granicą. W 2016 roku Goose Bumps wzięło udział w 11 edycji programu Must Be The Music zbierając fantastyczne recenzje i wyróżnienia między innymi Radia RMF FM, Interii, Super Expresu czy Onetu.

Niedziela to jak co roku Dzień Aktywnej Rodziny. Park na Kamiennej Górze przejmą najaktywniejsi lubanianie – pasjonaci działający w organizacjach pozarządowych, nasze rodzime talenty artystyczne i sportowe. Łużyckie Centrum Rozwoju i Stowarzyszenie P-ZFST Pogranicze zapowiadają, że na scenie nie zabraknie tanecznych wygibasów małych i dużych, okolice amfiteatru za sprawą naszych środowisk twórczych zmienią się w tajemniczy mały świat, w którym będzie toczyła się gra o skarby. Tym razem w Dzień Aktywnej Rodziny (w skrócie DAR) bardzo aktywnie włączyły się lubańskie instytucje. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna we współpracy ze Związkiem Harcerzy Polskich Hufiec Lubań przygotuje grę terenową, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewni dawkę sportowych emocji. Muzeum Regionalne zapowiada zaś, że w parku znajdziemy też tego dnia znane i lubiane historyczne miasteczko z kramami rzemieślników. Wszystko to zmieni zieloną oazę w jedyne w swoim rodzaju, zbudowane siłami mieszkańców jednodniowe wesołe miasteczko.

Okolice amfiteatru tradycyjnie przez wszystkie dni trwania Lawy wypełni też bogata baza cateringowo-rekreacyjna, gdzie nie zabraknie zjeżdżalni i gofrów dla dzieci czy pysznej pajdy ze smalcem dla rodziców. Zapraszamy do wpisania w terminarze lubańskiego maratonu dobrej zabawy!

(ŁCR)

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 101

W poprzednim tygodniu: 146

W tym miesiącu: 297

W poprzednim miesiącu: 633

Wszystkich: 10093