Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejski Dom Kultury w Lubaniu Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Lubański Konkurs Akordeonowy

Utworzono dnia 20.05.2019

Po czterech latach przerwy powraca Lubański Konkurs Akordeonowy - w tym roku w niezwykłej oprawie! Specjalnie dla mieszkańców regionu obok uczniów szkół muzycznych zagrają orkiestry akordeonowe z Rudy Śląskiej, Nowej Soli, Koszalina. Posłuchać będzie można również laureata programu "Mam Talent" - Lukasa Gogola w duecie z Grzegorzem Kuryla, oraz światowego formatu wirtuoza akordeonu Anatoly Taran z zespołem Taran Trio z Białorusi. W sumie około 60 akordeonistów, tego jeszcze w regionie nie było!

W piątek 24 maja odbędą się dwa koncerty: pierwszy plenerowy na placu Feliksa Netza pod lubańskim ratuszem, drugi - pt. "Akordeonowa Uczta" w restauracji „Tęczowa” - na ten koncert bilety będzie można nabyć od 13. maja w kawiarni Tęczowa w kwocie 20,00 zł. Program "Akordeonowej Uczty" polecamy szczególnie gdyż zadowoli on gusta wszystkich melomanów. O ile pozwoli na to pogoda jeszcze przed koncertami, muzykujących akordeonistów będzie można spotkać na placach czy w uliczkach lubańskiej starówki.

W sobotę 25 maja muzycy mają zarezerwowany czas na X Lubański Konkurs Akordeonowy, widzów w godzinach 9.00-13.00 zapraszamy do Szkoły Muzycznej I-go st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu. O 17:00 startuje koncert galowy w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu. Tam właśnie zagra gwiazda wieczoru - białoruski zespół Taran Trio. Przyjdźcie i bawcie się całymi rodzinami - tego nie można przegapić!

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 117

W poprzednim tygodniu: 103

W tym miesiącu: 330

W poprzednim miesiącu: 312

Wszystkich: 13592